Meble łazienkowe

Meble łazienkowe

Współczesne łazienki lubią porządek, dlatego chcemy, by wszystkie rzeczy były schowane. W utrzymaniu porządku pomogą dobrze dobrane meble łazienkowe.

Dobra rada:

Umywalkę warto połączyć z długim blatem, na którym można odstawić akcesoria łazienkowe. Z boku dobrze jest umieścić zamkniętą szafkę łazienkową z półkami, lub szufladami.

Dobre meble do łazienki powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć.

Realizacje

fot. Karol Sękowski

Porady:


Meble do małej łazienki
Meble podwieszane
W małej łazience lepsze będą meble łazienkowe wiszące. W niewielkim wnętrzu zamiast lustra można powiesić szafkę łazienkową z lustrzanym frontem. Ponadto kiedy w łazience brakuje miejsca, warto sięgnąć po proste i sprawdzone rozwiązania. Aranżacja łazienki w jasnych kolorach stanie się optycznie większa. Do białych łazienek często polecane są drewniane meble łazienkowe, które ocieplają wystrój wnętrza. Warto pamiętać aby wybierać meble łazienkowe z drewna odpornego na wilgoć. Meble łazienkowe podwieszane dodadzą wnętrzu lekkości i ułatwią utrzymanie czystości. W małej łazience dobrze sprawdzi się umywalka osadzona lub postawiona na blacie. Pod nim można zaaranżować miejsce na środki czystości, a wokół baterii ustawić podręczne kosmetyki.
Fronty bezuchwytowe:
Wiele frontów szafek i szuflad sprawnie się otwiera po ich naciśnięciu (system „push-to-open”). Są też inne niewidoczne rozwiązania, m.in. uchwyty wpuszczane w krawędź frontu. Nie chodzi tylko o minimalistyczną estetykę, lecz także o wygodę. Stojąc przy szafce umywalkowej, nie ma obaw, że będą zahaczać.
Dobra organizacja
Pod umywalkę najlepiej wybrać szafkę z szufladami z pełnym wysuwem. Znacznie łatwiej z niej korzystać (podobnie jak w kuchni), niż z takiej z drzwiczkami i półkami. Nie trzeba się schylać i „nurkować” w jej wnętrzu, by sięgnąć do potrzebnych rzeczy. W szafkach wiszących i słupkach kosmetyki i inne przedmioty, których używasz często (lub codziennie), ustaw na wysokości wzroku, a rzadziej potrzebne – na najwyższych bądź najniższych półkach. Przy okazji – warto wiedzieć, że wiele słupków ma w dolnej części pojemnik na bieliznę. Chcesz umieścić rzeczy na otwartych półkach? Wybierz tylko efektowne i nie eksponuj ich za wiele, unikniesz przytłaczającego bałaganu.
Czym obudować geberyt
Pomysłów jest wiele. Pierwsze wrażenie oraz styl zawdzięczamy jego wyglądowi. Obudowę stelaży możemy wykończyć płytkami albo mozaiką. Zabudowę możemy wykończyć płytą meblową drewnopodobną lub płytą mdf lakierowaną na całej wysokości ściany, lub na wysokość stelaża.
Fronty MDF:
Fronty mdf charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć, doskonale sprawdzą się w przypadku mebli łazienkowych. Kolor lakieru wybierać możemy z szerokiej gamy próbnika (NCS, RAL).
Zabudowa geberytu
Zabudowę geberytu można wykonać na pełny wymiar wnęki czyli od ściany do ściany oraz od podłogi do sufitu. Obudowę taką można wykorzystać na szafkę z drzwiami bez uchwytowymi z zamykaniem typu „push to open”. Takie rozwiązanie wygląda nie tylko estetycznie jak i również pomysłowo i praktycznie.
Translate »