Meble pokojowe

Meble pokojowe

Meble do pokoju czy salonu to nie tylko sofy, ale także regały, stoły i krzesła, stoliki kawowe, półki oraz zabudowy TV.

Wybór mebli do pokoju jest ogromny: od mebli z litego drewna przez meble fornirowane, z lakierowanego MDF-u, aż po rzadziej stosowane, wykonane ze szkła. To głównie meble do salonu nadają pomieszczeniu styl i charakter. Dlatego tak ważną sprawą jest ich odpowiedni wybór. W zależności od koloru mebli dodajmy do nich pasujące barwy ścian oraz akcesoria i dekoracje.

Realizacje

fot. Karol Sękowski

Podstawowe zasady


Meble w salonie są wizytówką gospodarzy
Pokazują jaki mają gust domownicy i czy przywiązują uwagę do jakości i trwałości. Meble do salonu należy wybierać z głową, by mogły służyć nam latami. Salon, jako reprezentacyjna część domu powinien być urządzony ze szczególną uwagą. Aby uzyskać satysfakcjonującą aranżację należy skupić się na wyborze odpowiednich mebli, które wyznaczą kierunek wystroju całego pomieszczenia.
Meble jasne czy ciemne?
Upraszczając sprawę – jasne meble do salonu spodobają się miłośnikom przestrzeni i światła, lubiącym klasykę, wnętrza w stylu tradycyjnym przypadną do gustu te ciemniejsze. Umeblowanie można dobierać do ścian i podłogi na zasadzie podobieństwa – czyli jasne kolory mebli do jasnego tła i podobnie – ciemne meble do salonu na ciemnym tle. Musimy wówczas jednak uważać, aby jasne wnętrze nie stało się zbyt monotonne, a ciemne nie wydawało się optycznie mniejsze.
Pokój dzienny
Pomysłów na meble do pokoju dziennego może być właściwie tyle, ile pokoi dziennych. Wystarczy rozejrzeć się po swoim pokoju i przemyśleć, co możemy wykorzystać a co wymienić, by pokój dzienny zyskał nowego ducha i oddech.
Translate »