Szafy

Szafy

Szafa musi być dostosowana do indywidualnych gustów i potrzeb każdego z nas.

Szafy na wymiar

W szafach na wymiar doskonale wykorzystamy każdy zakamarek, zajmując praktycznie przestrzeń od podłogi do sufitu oraz pełny wymiar wnęki, czyli od ściany do ściany. Szafa wykonana na zamówienie umożliwia praktyczne wykorzystanie wszelkich domowych przestrzeni i może być dopasowana do trudno dostępnych miejsc.

Zamawiając szafę na wymiar jesteśmy na 100% pewni, ze wykorzystamy każdą trudną przestrzeń czy to skosy na poddaszu, wnękę w pokoju, która do tej pory pozostawała niewykorzystana. Możemy sobie sami wybrać kolorystykę, oraz materiały. Takich możliwości nie mamy w przypadku szaf gotowych, w których producent najczęściej określa i narzuca kolorystykę w niewielkim zakresie barw. Przy szafach na wymiar sami mamy wpływ na projekt ich wnętrza i w zależności od przeznaczenia, możemy zdecydować się na większą ilość akcesoriów, takich jak różnego rodzaju wieszaki, kosze czy półki. Sami sobie ustalamy np. ilość półek długość drążka, bo nie każdemu z nas odpowiada to samo, gdyż w różny sposób wolimy przechowywać ubrania.

Umiejętne połączenie wszystkich rozwiązań sprawi, że nasza szafa będzie funkcjonalna i doskonale pomieści wszystkie rzeczy, a każde ubranie znajdzie w szafie swoje miejsce. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom możemy zastosować np: kosze, wieszaki na drążki, pantografy, półki wysuwne czy szuflady.

Drzwi przesuwne

Przy drzwiach przesuwnych zastosowanie torów wymaga dodatkowej przestrzeni, co wiąże się ze zmniejszeniem ilości miejsca na przechowywanie wewnątrz mebla, drzwi uchylne takiej przestrzeni nie potrzebują. Natomiast zaletą systemu przesuwnego jest to, że skrzydła przy przesuwaniu nie zajmują dodatkowego miejsca, tak jak w przypadku drzwi uchylnych, są zatem idealne do małych pomieszczeń. Aby szafa przesuwna mogła stanąć w danym pomieszczeniu wystarczy niewielka przestrzeń.

O tym, jaki system wybierzemy w konkretnym przypadku, decyduje wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę, by móc cieszyć się na co dzień wygodą użytkowania szafy. Wszak meble powinny porządkować nasze życie i czynić je bardziej komfortowym.

Realizacje

fot. Karol Sękowski

Translate »